HOME STAGING

Autor: Agata Murawska

Witajcie!
Troszkę Was ostatnio zaniedbałam, ale wybaczcie, byłam bardzo zajęta, a wszystko przez to, że  uczestniczyłam w fantastycznych warsztatach Home Staging ( techniki przygotowywania nieruchomości do sprzedaży ), organizowanym przez Educoncept Instytut Edukacji i Kreatywności.
Pewnie część z Was spotkała się z tym pojęciem, natomiast dla tych którzy nie wiedzą co to takiego, to króciutko wyjaśnię iż jest to metoda przygotowania i prezentacji nieruchomości do sprzedaży bądź wynajmu w taki sposób, aby nieruchomość ta sprzedała się bądź wynajęła  w najwyższej możliwej cenie i w jak najkrótszym czasie.
Zobaczcie co potrafi zdziałać HOME STATING… 

 

 

 

Powyższe zdjęcia pochodzą ze strony http://www.pracowniawizerunku.com.pl/. Jest to strona Katarzyny Szymańskiej projektantki i stylistki, która była również uczestniczką powyższego kursu, tylko we wcześniejszej edycji, a podczas naszej edycji  była gościem i reprezentantem tejże techniki.
Home Stating polega na edytowaniu przestrzeni, a nie jej projektowaniu.
Bardzo często sprzedający nieruchomość popełniają podstawowe błędy, (całkiem nieświadomie), polegające na zagraceniu przestrzeni, złym zastosowaniu kolorystyki,braku czystości i porządku, niewłaściwym rozmieszczeniu mebli, braku centralnego punktu skupiającego, nieefektywnym wykorzystaniu światła, niewłaściwym użyciu, lub braku akcesoriów dekoracyjnych. Wszystko to  przyczynia się do problemów ze sprzedażą nieruchomości. Rolą Home Statingu jest zidentyfikowanie tych błędów i wykorzystanie wiedzy na ten temat i umiejętności do przygotowania i prezentacji mieszkania w taki sposób, aby przyspieszyć sprzedaż i osiągnąć najwyższą możliwą cenę.
Home Stating ma za zadanie podkreślić atuty sprzedawanej bądź wynajmowanej nieruchomości, a odwrócić uwagę od jej mankamentów. A najważniejsze jest to,  że tak duże efekty można osiągnąć przy niedużym nakładzie finansowym.
Wnętrza  urządzane, przeobrażane specjalnie pod sprzedaż muszą być wyważone pod względem stylistycznym, uporządkowane, a zarazem przytulne. Klient zaraz po wejściu, powinien pomyśleć: “Ach jak tu ładnie, chciałbym tu zamieszkać, najlepiej zaraz…”
U nas w Polsce jest to zjawisko stosunkowo nowe. Jednakże wszystko wskazuje na to iż rynek nieruchomości będzie stopniowo ewaluował , a klienci będą coraz bardziej wymagający. Trzeba będzie włożyć więcej wysiłku, aby szybko, a zarazem korzystnie sprzedać lub wynająć mieszkanie czy dom i wtedy okaże się pomocny profesjonalny home stager.
Ja osobiście jestem przekonana, że każda technika odpowiedniej stylizacji wnętrz, ma wpływ na odbiór wnętrza  przez inną osobę i że coraz bardziej ludzie przykładają do tego uwagę, dlatego cieszę się że mogłam uczestniczyć w powyższym kursie i nabyć nowe umiejętności… 

Już niedługo spróbuje zastosować te techniki w swoim domu i pochwalę się metamorfozami swoich wnętrz…,
a tymczasem nie omieszkam wspomnieć iż torcik dla Dziadków wyszedł pyszny i z pewnością jeszcze nie jeden raz zagości na moim stole…

 

Tym smakowitym akcentem żegnam Was i zapraszam już wkrótce.

Dołącz do dyskusji


09

Październik

Współpraca…

Jakiś czas temu, a dokładnie w okresie pandemii, gdy praktycznie wszyscy byliśmy zamknięci w domach, przyszedł do mnie pomysł na ...

22

Lipiec

Natura na wyciągnięcie ręki – odkryj najpiękniejsze zapachy do swojego domu.

Dzień dobry, witam Was serdecznie  po dłuższej przerwie związanej z kolejnymi zmianami w mojej działalności, o których napiszę  wkrótce…dziś zapraszam ...