Męskie mieszkanie…po generalnym remoncie.

Autor: Agata Murawska

Tak się zastanawiałam od czego zacząć ten wpis…czy od opisu tego konkretnego mieszkania, jak przebiegał remont? Czym się sugerowałam przy wszelkich zmianach? A może jakie są trendy w urządzaniu tzw. mieszkań dla mężczyzn?

I doszłam do wniosku, że nic z tego…

Jak to zwykle bywa, choć trendy jakieś są, choć kolorystyka, styl i upodobania są w pewnych widełkach zamknięte…to każdy bez wyjątku, każdy z nas jest inny i czego innego mu w danym momencie w życiu potrzeba.

Tak też było i w tym przypadku.

Mieszkanie było poddane generalnemu remontowi, kupione zostało na rynku wtórnym w podwarszawskiej miejscowości na osiedlu z ponad 40-letnią historią istnienia…

Stare instalcje, rury na wierzchu, grube, krzywe żelbetonowe ściany, małe pomieszczenia oddzielone wąskim krętym korytarzem…podłoga wymagająca wymiany…jednym słowem WSZYSTO do wyrzucenia:)

I zadanie do wykonania, mieszkanie ma być funkcjonalne, tradycyjne, bez żadnych ochów i achów dla mężczyzny wolnego…w ciągłym biegu i podróży żyjącego, a w przyszłości na wynajem może przeznaczonego:)

Zadanie trudne, aczkolwiek ciekawe, a właśnie takie lubię najbardziej:)

I po raz kolejny lekcję życia odebrałam…bo nie raz, mimo jakiś wizji i swoich wnętrzarskich przekonań, upodobań…ustąpić musiałam:)

Może najpierw pokażę jak wyszło…na ten moment, bo mieszaknie do końca urządzone jeszcze nie jest. Został mały pokój /gabinet właściciela w przyszłości, w pokoju dziennym fototapeta jeszcze na ścianie z panoramą Warszawy będzie …, docelowo miał być stół i krzesła, tam gdzie teraz kącik czytelniczy zrobiony został. Meble …nie wszystkie są takie jak ja bym je tam widziała…, ale z przyjemnością zapraszam Was  na małą prezentację już teraz:)

Bazą kolorystcyczną jest biel, kolory wykończeniowe to szarość i ciemny brąz, prawie wenge…

Minimalizm niemlaże wszędzie…jedynie dodatki ( takie, które w każdej chwili można schować lub zmienić) trochę odważne są, bo w czerwieni, w kolorze który właściciel lubi i akceptuje, choć również w wersji minimalnej.

Mieszkanie ma 46 m2, trzy pokoje, kuchnię, łazieneczkę malutką i teraz po remoncie duży przestronny przedpokój, tak trochę dla przekory starą cegłą z odzysku wyłożony.

W mieszkaniu są elementy takie, które właścicel lubi i szanuje, jest tak jak chciał…i o to chodzi, to nie ja, tylko on będzie w nim mieszkał.

Przy każdym nowym projekcie uczę się tego, że każdy z nas jest inny i inne potrzeby ma, czego innego od życia oczekuje. A nasze mieszkania, domy i wnętrza są tego najlepszym obrazem i przykładem….

Lubię swoją pracę, bo uczy mnie pokory i daje za każdym razem nowe doświadczenie, nic na siłę, nic pod prąd, ale razem, nie z tłumem, lecz w pojedynkę szybciej dojdziemy do celu.

Coraz mniej lubię rady ( i sama coraz rzedziej je stosuję) typu : kolory uniwersalne, styl ponadczasowy, trendy takie a takie…raczej trzeba patrzec na to co lubi, jak żyje właściciel i tę całą wiedzę wnętrzarską  dopasowywać do niego:)

Wtedy jest sukces! Wtedy jest pewność, że dobrą robotę się wykonało…bo klient jest zadowolony, a jak klient to i ja szczęśliwa jestem:)…przecież o to właśnie chyba w tym wszystkim chodzi…

 

Powyżej prezentacja ogólna…taka przekrojowa, teraz pokażę tak w skrócie jak było i jak jest teraz…

KUCHNIA 

ŁAZIENKA 

POKÓJ DZIENNY 

SYPIALNIA 

PRZESTRZEŃ WEJŚCIOWA 

Mieszkanie jeszcze będzie dalej urządzane, bo tak jak pisałam to proces który trwa, a nawet z czasem się zmienia.

Niemniej już można było pokazać efekty, a przede wszystkim podzielić się radością, która w tym mieszkaniu zawitała…dziś usłyszałam: Pani Agato…dziękuję, bo wyciągnęła Pani z tego mieszkania wszystko co wyciągnąć się  dało…piękne? piękne, prawdziwe? prawdziwe…i jakie budujące:)

Pozdrawiam Was serdecznie i do następnego miłego…:)

Dołącz do dyskusji


20

Styczeń

Kolor roku 2020 w pewnym wnętrzu…

Witam serdecznie w Nowym Roku 🙂 Jak zapewne wiecie kolorem roku ogłoszonym przez Instytut Panton został kolor Classic Blue, inaczej ...

23

Grudzień

Wesołych Świąt

Gdzieś pomiędzy krzątaniną świąteczną przeplataną zapachami bakalii, grzybów, kapusty, pieczonych ciast,duszonych warzyw i  ryby, a także wśród rozbrzmiewających  nut polskich ...