Pokój 8-latki, pokój rozświetlony słońcem.

Autor: Agata Murawska

Witam serdecznie i zapraszam tym razem do pokoju mojej drugiej córci Amelki, do pokoju 8-latki, pokoju rozświetlonego słońcem, dobrym humorem, pozytywnym nastawieniem do życia, dziecięcą radością i kolorem oczywiście…
Osobiście uważam, że każdy z nas już od najmłodszych lat to indywidualna, niepowtarzalna jedyna  w swoim rodzaju osobowość,  osobowość kształtowana przez geny, otoczenie w jakim się znajduje i wychowuje, a także wydarzenia które w życiu miały i mają miejsce…, i to wszystko ma wpływ na to jakie miejsca, jakie wnętrza lubimy i w jakich dobrze się czujemy. Dlatego ja, kształtując swoje własne wnętrza, pokoje moich córek i całą resztę, a także wnętrza swoich klientów patrzę przede wszystkim na to jakie to osoby, staram się maksymalnie poznać ich upodobania, charakter, gusta, staram się słuchać, a potem wcielać to w życie. 
I wiem, a wręcz jestem przekonana, że gusta zmieniają się wraz z wiekiem, a mają na to wpływ przeróżne czynniki, dlatego każdy remont, każda metamorfoza wnętrz to ich nowa odsłona i nowe spojrzenie….
W danym wnętrzu to nie ja mam się czuć dobrze, tylko ich właściciel, a ja jestem po to aby pomóc mu odnaleźć to czego szuka…
Dlatego też kolejne moje projekty, moje prace, zarówno we własnych wnętrzach jak i wnętrzach moich klientów to całkiem odmienne style, inne kolory, inne wykończenie, inna całość.
Pokój Amelki…niezwykle słoneczny nie tylko ze względu na usytuowanie od strony wschodniej gdzie słońce zagląda już z samego rana, ale też i ze względu na słoneczne akcenty, które powtarzają się w dodatkach jak i  naturę samej właścicielki, bardzo wesołą, niezwykle optymistyczną, taką której wszędzie jest pełno…
 Taka jest Amelka, radosna i szczęśliwa:)
I taki jest jej pokój…

W pokoju zostały wykorzystane meble, które wcześniej były u starszej siostry, tylko łóżko jest nowe i niektóre elementy ozdobne. Ale głównym tematem w tym pokoju są konie, które Amelka kocha, dlatego w pokoju znalazła się tapeta z głównym motywem koni.
Do tego białe ściany i  dodatki, które w jakiejś części zostały wykorzystane z poprzedniego pokoju i są z elementami koloru żółtego,

 ale też są  elementy błękitu i różu i  przewijają się w różnych miejscach pokoju.

Oczywiście dobra organizacja  to podstawa urządzenia pokoju 8-latki. Musi być miejsce do pracy, ale i zabawy.
Elementy pomocnicze takie jak organizer na biurku, liczydło, globus, plan lekcji itp, alfabet w postaci plakatu i mapa świata (naklejka) na ścianie mają być nie tylko praktyczne ale i po prostu ładne. 
Choć w pokoju jest dużo pudełek i koszów w których Amelka może spokojne ukryć swoje skarby to część zabawek musiało być wyeksponowanych, jak chociażby klocki lego friends które są drugą jej miłością po koniach.
  

Piękny sznurkowy dywanik w kolorze delikatnego różu i stara pufa która zyskała nowy pokrowiec wraz z podusią dopełniają całości i nadają dziewczęcej lekkości.
 Nie mogło zabraknąć elementu nastroju czyli nastrojowego światła, tak więc  kulki z cotton ball i lampion (ręczna robota) świetnie tę funkcję spełniają:)
 I tak pokoik Amelki uległ znacznej metamorfozie, z pokoju choć bardzo kolorowego, dziecięcego, ale niestety nieładnego, stał się pokojem o tym samych funkcjach, ale znacznie lepszej organizacji i po prostu ładniejszego.
Dla porównania kilka fotek z tego jak pokój się zmieniał,  bo już raz uległ małej metamorfozie ( tylko wtedy zostały stare meble i „piękny” żółty kolor na ścianach)
Tę wcześniejszą metamorfozę pokazywałam tutaj .

Dziś ten pokoik jest doroślejszy, bardziej poukładany, jaśniejszy i po prostu ładniejszy. Nowe (stare) meble, nowy kolor ścian, nowe dodatki i całkiem nowa odsłona. 
Amelka przeszczęśliwa. Nareszcie ma swoją szafę !!! …i ukochane konie:)
Pewnie za kilka lat znowu upodobania się zmienią i będą nowe oczekiwania i całkiem inny wystrój (tak jak u Natalki), ale to za kilka lat…tymczasem cieszymy się wszyscy z nowego….

Dziękuje Wam Moi Drodzy za cierpliwość:) i jak zawsze za to że jesteście. 
Do nastepnego miłego…

a tymczasem dzielę się namiarami na to co w pokoju Amelki (całkiem bezinteresownie), tak po prostu z potrzeby serca:)

1. Łóżko –  Allegro,
2. Tapeta, naklejka na ścinę (mapa świata), plakat (abecadło bez ramki), półeczka szara na ścianie, taboret/stoliczek przy łóżku, pudełka na locki lego, walizeczki i pudełka w sowy, żyrandol i lampka na biurku – to wszystko pochodzi ze sklepu Littleroom
3. Pokrowiec na pufę i poduszka Dom Artystyczny
4. Dywanik Dawanda
5. Organizer na biurko Allegro,
6. Półeczki ścienne na klocki lego IKEA.
7. Przepiękne pompony po raz kolejny zrobiła moja koleżanka, a można zaopatrzyć się w nie tutaj
7. Pozostałe rzeczy – własne dotychczasowe zdobycze. 

Dołącz do dyskusji


26

sierpień

Eko design, czyli wnętrza w zgodzie z naturą

Nie od dziś wiadomo, że bliski kontakt z naturą zapewnia nam harmonię i równowagę. Nic zatem dziwnego, że eko design ...

16

lipiec

Jak przetrwać remont i nie zwariować. W czym pomoże Ci projektant?

Jak długo odkładasz remont mieszkania? Jeśli nie wiesz, jak się za to wszystko zabrać – jesteś w doskonałym miejscu. Przygotowałam ...