Pokój dla chłopca

Autor: Agata Murawska

Dziś, tak jak obiecałam  wracam do Was z tematem pokoiku dla chłopca:)

Dzieci rosną wyjątkowo szybko, nie da się temu zaprzeczyć, trzeba sprostać ich oczekiwaniom i wymaganiom, a także wymaganiom jakie stawia przed nimi szkoła, przedszkole, otoczenie, oraz, a może przede wszystkim ich indywidualne   potrzeby, na które ja jestem osobiście wyjątkowo wyczulona, bo przecież kto jak nie właściciel będzie korzystał  na co dzień z wnętrza w którym przebywa:)

W jednej  z realizacji, którą miałam przyjemność ostatnio przeprowadzać, więcej o niej można poczytać TUTAJ   ,do urządzenia był również pokoik dla chłopca, który jeszcze jest w przedszkolu, ale już niedługo będzie stawiał swoje pierwsze kroki w progach szkoły.

Pokoik miał być wesoły, przyjazny, ale i funkcjonalny oczywiście, ale też taki, aby pasował zarówno dla sześcio jak i szesnastolatka.

Jak przeprowadzić tak ważny projekt, aby zarówno  rodzice jak i dziecko byli zadowoleni…dziś i za lat kilka.

Przede wszystkim rozmawiać, pytać …nie tylko z inwestorami, w tym przypadku z rodzicami, ale równiez z samym   małym mieszkańcem tego wnętrza…to dla mnie podstawa. Dzięki rozmowie wiemy jakie oczekiwania i potrzeby mają klienci, w jakich kolorach, klimatach czują się najlepiej, co lubią, a czego nie.

I tak, w tym przypadku było. Po wstępnych rozmowach okazało się, że niezbędny będzie projekt /wizualizacja z kilkoma opcjami kolorystycznymi i zastosowanymi elementami ozdobnymi.

Przy pomocy Agnieszki z DESIGN4HOUSE powstały trzy kompleksowe  propozycje nowego pokoiku 🙂

Ostateczny wybór padł na  wersję nr  2, która najbardziej przypadła do gustu zarówno rodzicom jak i samemu mieszkańcowi tego pokoiku.

Dzięki wizualizacji wykonanej przez Agnieszkę z DESIGN4HOUSE i jej precyzyjnemu wskazniu co gdzie kupić powstał ten śliczny pokoik , który cieszy dziś nie tylko rodziców, ale przede wszystkim jego małego mieszkańca.

Wybór kolorystyki i dodatków był zamierzony. Wszystko zostało precyzyjnie zaplanowane i nie było przypadkowe….oprócz elementów, które już wcześniej tam były ( meble, łóżko i biurko), zostały dodane pewne elementy,  które nadały charakteru i indywidulaności temu wnętrzu. Przede wszystkim są to:

  • widoczne na zdjęciach finezyjne  półeczki przymocowane do ściany, a zrobione na wymiar przez zaprzyjaźnionego stolarza według założonego  projektu, są one nie tylko ozdobą, ale również pełnią funkcje praktyczną…dziś są miejscem na zabawki, w przyszłości może na jakieś prace, czy inne akcenty związane z pasją właściciela, która na pewno gdzieś po drodze wykiełkuje…
  •  funkcjonalne i bardzo praktyczne, kolorem dobrane do całości zagłówki wykonane przez zdolną i kreatywną Agnieszkę z wspomnianej już wcześniej  firmy DESIGN4HOUSE
  • bardzo ważnym, wręcz kluczowym  elementem jest tapeta…z motywem Statuy Wolności w Nowym Jorku…motyw ponadczasowy, dla każdego w każdym wieku:)
  • kolory ścian , dopasowane do całej kolorystyki zastosowanej we wnętrzu…miało być słoneczznie i wesoło:)
  • oświetlenie, nietuzinkowe…bo zmyślnie rozmieszczone kable z żarówkami od żyrandola dają światło w różnych miejscach pokoju, w zależności od potrzeb właściciela.
  • worek sako /siedzisko, świetne miejsce na odpoczynek, zabawę czy czas z książką,
  • oczywiście dodatki, takie jak dywan, zasłonki, narzuta na łóżko, poduchy …to wszystko nadaje klimat i sprawia, że Maciuś…właściciel tego ślicznego pokoiku bardzo lubi tam przebywać, a rodzice są po prostu zadowoleni.

 

Kolejny projekt zrealizowany, właściciele zadowleni…ja oczywiście również:) Mam nadzieję, że pokoik posłuży chłopcu na kilka najbliższych lat i będzie zmieniał się wraz z nim , stopniowo ale przyjemnie:)

Dziękuję Agnieszce z Design4Hosue za pomoc w realizacji tego projektu, właścicielom za przemiłą współpracę, a Was Moi Drodzy zapraszam na wpis kolejny już niebawem o tworzeniu wnętrz w klasycznym stylu… ciepłym i rodzinnym:)

Dołącz do dyskusji


20

Styczeń

Kolor roku 2020 w pewnym wnętrzu…

Witam serdecznie w Nowym Roku 🙂 Jak zapewne wiecie kolorem roku ogłoszonym przez Instytut Panton został kolor Classic Blue, inaczej ...

23

Grudzień

Wesołych Świąt

Gdzieś pomiędzy krzątaniną świąteczną przeplataną zapachami bakalii, grzybów, kapusty, pieczonych ciast,duszonych warzyw i  ryby, a także wśród rozbrzmiewających  nut polskich ...