Wielkanoc – cz.I
Autor: Agata Murawska
Pierwsza odsłona jest w kolorystyce szaro – białej. Dlaczego szary? Ponieważ kojarzy się z nowoczesnością, jest elegancki i doskanle współgra z białym, który jest kolorem najbardziej neutralnym i po prostu pięknym.
Oprócz kolorystyki bardzo ważne są elementy wystroju stołu, takie jak kwiaty
…serwetki ładnie ułożone i przystrojone
elementy dekoracyjne (ozdoby) – bardzo lubię wykorzystywać naturalne elementy przyrody…u mnie jest to gałązka ścięta z drzewa w ogrodzie.
oczywiście bardzo dobrze jest jak najbliższe otoczenie ( w tym przypadku parapet), również współgra z aranżacją stołu
i dla mnie nie może zabraknąć świecy…
Druga odsłona stołu wielkanocnego to kolorystka dużo bardziej dynamiczna, słoneczna i chyba bardziej kojarząca się ze Świętami Wielkanocnymi, zobaczcie…
…kolor żółty – to kolor optymizmu, to barwa słońca , przywołuje radość, delikatnie pobudza, ale w towarzystwie zielonego, który z kolei jest kolorem równowagi i spokoju, który odpręża i relaksuje, żółty staje się pięknym połączeniem i uzupełnieniem całości, szczególnie w tak słoneczne dni jak ten, kiedy robiłam zdjęcia…
oczywiście dodatki, kwiaty
i spójność z resztą
dają bardzo ciepły, radosny i miły dla oka, szczególnie dla dzieci widok…
Myślę, że bardzo miło jest usiąść przy tak zastawionym stole i oddać się rozkoszy dla podniebienia, oraz przyjemności wspólnego biesiadowania. Tego Wam życzę i zapraszam na kolejny post dotyczący Wielkanocy, tym razem o wystroju wnętrz i dekoracjach świątecznych.
19
Kwiecień
Dołącz do dyskusji