Przejdź do treści

Współpraca…

Jakiś czas temu, a dokładnie w okresie pandemii, gdy praktycznie wszyscy byliśmy zamknięci w domach, przyszedł do mnie pomysł na nowe…

Bardzo często w swojej pracy dostaję zapytania o to z kim współpracuję, kogo mogę polecieć. I właśnie wtedy przyszedł  do mnie pomysł, aby o tym opowiedzieć. Ponieważ był to czas na wychodzenie do świata on-line, to i ja postanowiłam po raz kolejny przełamać siebie, swoje opory i zacząć nagrywać filmiki o tym z kim współpracuję, od kogo się uczę i gdzie się inspiruję.

Całą dotychczasową  nagraną przeze mnie serię filmików można zobaczyć na mojej stronie firmowej TUTAJ, w zakładce WSPÓŁPRACA . Ta lista będzie  sukcesywnie się powiększać, ponieważ ilość osób i firm z którymi współpracuję i których chciałabym Wam polecić i przedstawić jest coraz więcej.

Serię tych filmików rozpoczynam nagraniem z mojego domu. Opowiadam Wam w nim trochę o swojej pracy, swoim domu i o tym jak swoje wnętrza,  oraz wnętrza moich klientów tworzę:)

Kolejny filmik jest z mojego ogrodu …miejsca, które w naturalny sposób spaja się z naszym domem, miejsca które jest dla mnie nie tylko miejscem   odpoczynku, ale również miejscem w którym spełniam się i cały czas tworzę …

Właściwą już  serię, rozpoczynam  filmikem   nagranym z fotograf  – Ewą Jasińską, która wszystkie moje realizacje fotografuje, z którą uwielbiam przebywać, bo świetnie wie o co mi chodzi, potrafi złapać w kadr to co ja chcę w danym wnętrzu pokazać. Zdjęcia pokazują często proces, jaką dane wnętrze przeszło metamorfozę, jak wyglądało przed, a jak wygląda teraz gdy jest już ukończone.

Kolejne spotkanie to Edyta i jej firma LAMPSTORE , salon z oświetleniem do wnętrz. Oświetlenie to dla mnie tzw. wisienka na torcie, to coś co nadaje mu charakteru, podkreśla jego  styl, a także, jeśli jest umiejętnie zastosowane to można nim   wydzielić odpowiednie strefy we wnętrzu,  co znacznie ułatwia funkcjonowanie mieszkańców na co dzień.

Dekoracje okienne to  z kolei temat,o którym rozmawiałam z Iwoną z IWA DEKORACJE OKIENNE . Żeby wnętrze było dokończone musi mieć dekorację okienną…moim zdaniem ! Nic tak jak szata okienna nie dopełni stylu. Dopiero jak zawisną zasłony , rolety czy firany można powiedzieć, że teraz to już jest … jak w domu. W naszej rozmowie, Iwona mówiła, że choć czasami klienci nie są przekonani, żeby zainwestować dodatkowe środki w dekorację okienną, to gdy jednak zdecydują  się na nią, to już nigdy nie żałują… Ja sama, próbowałam mieć okna „bez niczego” i szybko przekonałam się, że jednak czegoś mi brakuje, dziś mam zarówno rolety rzymskie, jak i tradycyjne zasłony i  bez dekoracji okiennych żadnego wnętrza sobie nie już nie wyobrażam, choć oczywiście każdą decyzję klienta szanuję:)

Firmą w której stawiałam  swoje pierwsze kroki jeśli chodzi o naukę dekorowania i stylizację wnętrz jest firma  EDUCONCEPT . Dziś, nie tylko cały czas, na bieżąco szkolę się i uczę u nich, ale również korzystam ze współpracy w zakresie rozszerzającej się oferty o tapety i tkaniny na dekoracje okienne. W rozmowie z Aliną, właścicielką firmy opowiadamy o tym jak ważna jest nasza współpraca w tym zakresie. Dzieki temu, że na bieżąco zapoznaję  się z tym co jest aktualne na rynku, mogę swoim klientom zaoferować jak najlepszą usługę.

Wyposażenie wnętrz w jednym miejscu i firma INTERNITY HOME to kolejne moje spotkanie z serii  współpracuję z, uczę się od, inspiruje się. Cudownie jest mieć miejsce w którym możemy niemalże kompleksowo wyposażyć swoje wnętrze, a  do tego zasięgnąć fachowej porady oraz opinii w otoczeniu niezwykle klimatycznych wnętrz. Ja osobiście mogę powiedzieć, że jest to miejsce w którym nie tylko poszukuję rozwiązań wykończeniowych dla moich klientów, ale również uczę się tu i inspiruję. W rozmowie z Agnieszką króciutko Wam o tym opowiedziałyśmy i mam nadzieję, że również  zachęciłyśmy do odwiedzenia tego niezwykle ciekawego i kreatywnego miejsca. 🙂

Kolejnym  i  na ten moment ostatnim  filmikiem, który udało mi się nakręcić do tej pory, jest spotkanie, tym razem w prywatnym domu u Beaty – artystki, zarówno z wykształcenia jak i z zamiłowania  BEATA KIELMANS . Sztuka we wnętrzu, moim zdaniem jest niezbędna, aby oddać charakter zarówno samego wnętrza jaki i właścicieli, którzy w nim mieszkają. Nie zawsze musi to być obraz, czy jakaś rzeźba, może to być nawet obrus udziergany na indywidualne zamówienie, chodzi o to, aby było to coś, co będzie stworzone, wykonane tylko dla nas, według naszych potrzeb, upodobań i oczekiwań. Oczywiście samo wnętrze, jeśli powstaje w procesie projektowania jest już takim miejscem, ale zazwyczaj znajdują się już tam przedmioty i elementy kupione gotowe, natomiast sztuka, artyzm i coś indywidualnego jest tym czymś stworzonym tylko dla nas, jest czymś unikatowym . Ja mam u siebie  obraz np., namalowany przez Beatę, drzewo życia , wisi w moim miejscu pracy, w moim gabinecie , są tam też jeszcze inne dzieła stworzone przez zaprzyjaźnione osoby tylko dla mnie i dzięki temu czuję się po prostu jak u siebie …przytulnie, bezpiecznie, ciekawie i przy okazji pięknie.

Szykuję oczywiście jeszcze kolejne filmiki, ponieważ tworzenie, kreowanie czyli projektowanie wnętrz to bardzo złożony proces, składający się z wielu tematów, dużego zakresu współpracy. Rynek jest niezwykle bogaty w różnego rodzaju  oferty, wymagania zaś klientów są bardzo indywidualne i zróżnicowane. Dlatego warto tę współpracę cały czas rozszerzać, poszukiwać miejsc i osób które kochają to co robią i chcą cały czas się rozwijać. Nie poruszyłam tu jeszcze tak ważnych aspektów jak remonty, zabudowy na wymiar, dekoracje ścian innych niż tapety, podłogi, armatura , meble…tak więc, mam nadzieję jeszcze wiele ciekawych rozmów przede mną, w których przedstawię Wam z kim, gdzie i jak pracuję, współpracuję,uczę się i inspiruję. Założyłam kanał na youtubie  TUTAJ gdzie te filmiki będą na bieżąco przybywać. Zapraszam do subskrypcji kanału i mam nadzieję, że te filmiki, te rozmowy przybliżą Wam jak proces kreowania i projektowania wnętrz powstaje 🙂

Jeśli dotrwałaś, dotrwałeś  do końca wpisu bardzo Ci dziękuję i serdecznie zapraszam na nowe …

Agata Murawska
Latest posts by Agata Murawska (see all)

Dodaj komentarz